O mě

Jiřina Rauerová

Koním jsem se začala věnovat v jedenácti letech v dostihové stáji pana Metyna Matysíka ve Dvorcích, otce několikanásobného vítěze Velké Pardubické Zdeňka Matysíka. Po nějaké době mě však začalo lákat spíše anglické ježdění a docházela jsem do Agropodniku Dvorce, kde jsem měla možnost jezdit anglické plnokrevníky, ale i koně jiných plemen.

Poté jsem se věnovala pouze anglickému skokovému ježdění v jezdeckém klubu v Moravském Berouně pod dohledem jezdců a cvičitelů Lenky Šusterové a Libora Líbala.

V roce 2002 jsem složila zkoušky základního výcviku jezdce (ZZVJ) v Rudné pod Pradědem a získala jsem jezdeckou licenci potřebnou pro závodní ježdění. S koněm Táno (impozantní valach po Dietward-IV) a Rupije (svérázná trakénská kobyla po Vals) jsem se zúčastnila několika skokových veřejných tréninků a soutěží stupně Z.

V posledních letech se soustředím především na drezurnímu ježdění. Tomuto směru jsem se začala věnovat v jezdeckém oddíle SK Starý mlýn Opava - Kylešovice s koňským učitelem Tánem (do stupně L) a poté pod vedením paní Ing. Ludmily Vítkové s anglickým plnokrevníkem Darent. Toho jsem odkoupila za investované náklady poté, co byl klubu darován z příšerných podmínek s respiračními i pohybovými problémy. Naštěstí se postupnou prací ze všech problémů dostal a zvaládli jsme se připravit na parkurové soutěže do ZL a L drezury. Bohužel v nejlepší kondici při vyjížďce zkolaboval a byl na místě mrtvý.

Poté jsem odjela na zkušenou do Velké Británie. Tam jsem si dovezla také charakterního lipicána Kartuše (Pluto X-1) ze Slovenska. Přestože byl menší vzrůstem, byl velký svým srdcem. Protože bylo v okolí mnoho místních skokových závodů, účastnili jsme se pravidelně skokových soutěží do 110 cm. Každá soutěž pro nás znamenala umístění. Kartuše jsem prodala před návratem do České republiky a nový majitel si ho nyní nemůže vynachválit.

Během 5-ti letého pobytu v Brně jsem se věnovala spíše klasické drezuře s Filipem Kološem se svou kobylou lipicánkou Gastiezou. Dovezla jsem si ji v jejich 3,5 letech z Rakové jako 2 měsíce obsedlou remontu. Připravili jsme se na výkonnostní zkoušky, po kterých byla zařazena do hlavní plemené knihy lipického koně. Po obsednutí mám také ve výcviku trakéna jménem Rukar. Toho jsem koupila jako ročka z Hřebčína Albertovec. Je po vynikajícím německém drezurním hřebci King Arthur, z klisny Rupije. To byl také důvod, proč jsem věřila v jeho talent a nadání...a vybrala si ho.

Od roku 2016 jsem navázala spolupráci s Hřebčínem HF Velké Hoštice Aleše Fialy a LKJ Lewada, kde jsem začala trénovat pod Katarzynou Popiołek.

V rámci jiných oblastí jezdectví stojí moje jméno také u projektů koňské záchranky Horse Emergency nebo koňské cestovky Dorado Horse Travel.


Reference:

 

Kurzy a semináře:

  • Drezura bez tajemství - LKJ Lewada (POL) - 2014
  • Práce se svalovým napětím jako dolněk tréninku pro jezdecké intruktory - Harmonylife (POL) - 2015
  • soustředění s Karin Blignault - SK Moszna (POL) - 2015

Fotografie použita dle Creative Commons Gruenewiese86  © 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode